Montella’nın Hollanda maçı için planı belli oldu! İşte Milli Takım’ın muhtemel 11’i

Almanya’da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yarı finale çıkmak için Hollanda ile mücadele edecek olan Milli Takım2daki son gelişmeleri Milliyet Gazetesi muhabiri Senad Ok, Skorer Instagram canlı yayınında değerlendirdi. 

Senad Ok’un açıklamaları şu şekilde:

MERİH’İN CEZASINA TEPKİ

Artık şaşırmıyoruz. Ona vermeseler Merih’in bıyığına falan ceza vereceklerdi. Bize yapılan çifte standart yine kendisini gösteriyor. Bu haksız ceza açıkçası takımdaki oyuncuları kenetlemiş durumda. Eksik oyuncular dışında bir sorun yok.

MERİH YERİNE SAMET AKAYDİN

Ceza onandı zaten o defter kapandı Merih oynayamayacak. Onun yerine Samet Akaydin zaten Montella’nın sıkça kullandığı, tercih ettiği bir isim. Samet, “hoca bana futbolcu olduğumu hissettiriyor” demişti. Montella ve Samet arasındaki ilişki çok iyi. Merih çok formdaydı, kampta çok iyi antrenman yaptı, bu perfortmansının performansı fiziksel olarak kendisini toparlamasıydı.

‘FARKLI MAÇLAR’

Farklı maçlar, Hollanda, Avusturya’dan farklı. Hollanda maçının taktiği başka olacak. Çok önemli oyuncuları var, artık yarı finalin eşiği. İster hollanda ister başka takım olsun. Ekol bir ülke, kolay değil. son dakikaya kadar konsantrasyonla mücadele etmeliyiz.

MONTELLA’NIN TERCİHLERİ

Mert Günok kalede olacak. Geride 3’lü veya 4’lü olabilir. Ama ben 3’lüden gidiyorum. Kaan Ayhan, Samet Akaydin, Abdülkerim Bardakcı, Mert Müldür ve Ferdi Kadıoğlu. Salih Özcan, Hakan Çalhanoğlu, Arda Güler, Barış Alper Yılmaz ve Kenan Yıldız şeklinde bir 11 bekliyorum.

Bazen Kaan Ayhan orta sahaya geçip takım 4’lü dizilecek. Maç içerisinde taktik değişiklikler olacak.

HAKAN’IN SAHADA OLMASI ÇOK DEĞERLİ

Hakan hem savunmanın hem hücumun başlangıcı. Tecrübesi ve liderliğiyle çok önemli bir isim. Çok da sevilen, liderlik yapan bir oyuncu. Sahada olması çok değerli. Maçın oyuncularından biri olabileceğini düşünüyorum, atacağı gol veya asistle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x